Alaposan meglepte a szlovák hokicsapat a téli olimpia egyértelműen legnagyobb esélyesét. Az oroszok gyenge, ötlettelen játéka nyomokban sem emlékeztetett rá, hogy világbajnok csapat van a pályán, míg a szlovákok rendesen felszívták magukat a "sztárcsapat" elleni mérkőzésre. A gólnélküli első harmadot követően az oroszok szereztek vezetést (1-0), majd az utolsó harmadban tudtak egyenlíteni a szlovákok Marián Hossa góljával (1-1), a döntetlen után szétlövéssel nyertek északi szomszédaink (2-1). Szlovákia az első meccsén 3-1 vereséget szenvedett a csehektől, az orosz válogatott a letteket verte 8-2 re. Szombaton a csehek a lettekkel játszanak, majd a B csoport utolsó fordulójában orosz-cseh és lett-szlovák meccset rendeznek.