Minden olimpián nagy rivaldafényt kap az aktuális kabala: a moszkvai ötkarikás játékok Misa Macija az utóbbi idők legnépszerűbb kabalájává vált (az 1968-as mexikóvárosi játékokon szerepelt először az aktuális országot, kultúrát képviselő figura); a kis plüssmackó hetek alatt mindenki kedvence lett, s örökre beírta magát az olimpiák történelmébe.
Az eredetileg Mihail Potapics Toptig névre hallgató mackó megalkotója Viktor Csizikov szovjet grafikus volt.Az ő nevéhez köthetjük a kabalák meghonosodását az olimpiákon, hisz igaz, hogy Mexikóvárosban már '68-ban megszületett az első kabala figura, mégis mindenki a moszkvai olimpia óta emlékszik a figurákra. Az olimpiákkal párhuzamosan a kabalaállatok életében is fejlődést vehetünk észre: míg moszkvában csak egy, klasszikus medve volt hivatott meghozni a versenyzők szerencséjét, a 2004-es athéni játékokon már két -rajzfilmfigurának is nehezen nevezhető - ,,alak˝ (Athéná és Phévos) buzdította mind a versenyzőket, mind a szurkolókat. Pekingben pedig szokás szerint minden a fejére állt: itt már öt kabala az olimpia öt színében ijesztgette a nézőket (Beibei, Yingying, Nini, Jingjing, Huanhuan...).
Érdemes elgondolkozni azon, vajon emlékezni fogunk-e 30 év múlva Phévosra vagy Beibeire - mert bizony Misa Maci jövőre 30 lesz - és azon, hogy miért kell egy természetes (bár lehet csak ,,átlagos,,) mackó helyett Teletábikra emlékeztető figurákkal reklámozni a világ legnézettebb műsorát.