Összegyűjtöttük a a régmúlt időszak nőnapi üdvözlőlapjait, melyek igen nagy hagyománynak örvendezhetnek a posztszocialista államokban. Kelet-Európában hivatalosan 1917 óta ünneplik a nőnapot, ebben az évben március 8-án Pétervárott számos tüntetést szervezték a nők egyenjogúsításáért (akik a forradalom után szavazati joghoz jutottak, nem mintha ez ért volna valamit az újdonsült egypártrendszerben). Csaknem 100 évvel ezelőtt a nőnap még nem a feleségeknek, barátnőknek vásárolt virágcsokrokról, hanem a női emancipációról szólt (a "hagyomány" persze még nem veszett el teljesen, a hétvégén Varsóban tartottak nagyszabású tüntetést a női jogokért küzdő szakszervezetek). A nőnapot eredetileg a szavazati joguk kivívásáért tartották.
Sok országban - többek között Oroszországban is - a Nemzetközi Nőnap (Международный женский день) máig is hivatalos munkaszüneti nap.
Éljen a Nemzetközi Nőnap! Az örökké tartó barátságra!
1910. augusztus 28. és szeptember 3. között a koppenhágai II. Intenacionálén határoztak arról, hogy a nők választójogának kivívása érdekében nemzetközi jelleggel nőnapot tartanak.
Március 8. - a női felkelés napja a konyhai szolgaság ellen.
Alsó szöveg: Mondj nemet az elnyomásra és a kicsinyes házimunkára!
(1932)
Oroszországban a mimóza a Nőnap jelképe
Napról-napra egyre boldogabb az élet!
Természetesen a propaganda is felhasználta a nőnapot.
Dicsőség a hősiesen dolgozó szovjet nőknek!
Hozz te is virágot Varsóba, Mert Varsó nő! - 2016-os Európa Kulturális Fővárosa címre pályázó lengyel főváros a hétvégi tüntetés után most megpróbálja népszerűsíteni magát. Mindenkit buzdítanak a közös virághozásra - a lengyel nyelvtan szerint a Warszawa szó nőnemű, ezért a "Varsó nő" felkiáltás.